Prodej podniku (závodu)

Prodej podniků a firem (divestice) jsou jedním z hlavních předmětů naší činnosti. Klientům jsme připraveni navrhnout nejvhodnější řešení a zajistit realizaci celého případu, stejně tak jako poskytnout objektivní transakční poradenství. Níže naleznete bližší informace týkající se především prodeje podniků. Poskytované služby týkající se akvizic naleznete zde.


Samotný prodej podniku (dle NOZ závodu) či firmy je i při optimálním průběhu složitý a časově náročný proces. Z tohoto důvodu vždy při rozhodnutí o prodeji doporučujeme vyhledat profesionálního poradce. Ušetříte tím nejen čas ale i finanční prostředky. Jsme přesvědčeni, že Vám rozhodnutí o prodeji potažmo samotnou realizaci prodeje podniku resp. Vaší firmy co nejvíce usnadníme.


zvažujete prodej podniku nebo se potýkáte s otázkami ohledně prodeje podniku či společnosti a nevíte si rady? zavolejte nám, rádi vám pomůžeme nebo vše zcela nezávisle prodiskutujeme. zastihnete nás na TEL. 224 326 326


Kvalitní příprava koncepce prodeje každé společnosti a bezchybné řízení celého procesu je nehledě na motivy prodeje podniku jádrem úspěchu. Pro prodej firmy je rovněž nezbytný objektivní pohled poradce na jednotlivé obchodní případy a komplexní přístup, který zohledňuje stav společnosti, tržní prostředí a další aspekty každého případu.

Ze strany prodávajícího je prodej podniku zásadní transakcí a z tohoto pohledu rovněž k celému procesu řízení a zajištění prodeje přistupujeme.

Prodej každého subjektu dělíme na několik kroků, které by měly být z důvodu transparentnosti a zvýšení pravděpodobnosti úspěšné realizace dodrženy - viz standardní schéma při prodeji podniku. Z pohledu spolupráce s naší společností lze fázi přípravy, jednání a realizace prodeje podniku rozdělit do 5 základních bodů - viz prodej podniku v 5-ti bodech.

V průběhu celého procesu je nezbytné věnovat zvýšenou pozornost průběžné výměně a aktualizaci informací. Komunikace a přístup k objektivním informacím přispívají velkou měrou k úspěšné realizaci prodeje.

PROČ SVĚŘIT PRODEJ PODNIKU PRÁVĚ NÁM

 • více než 15 let zkušeností našich klíčových zaměstnanců při prodeji společností, podniků a investičních projektů
 • využití praktických zkušeností v kombinaci s vlastními, jasně definovanými zásadami a postupy pro prodej a akvizice podniků
 • objektivní pohled, schopnost posoudit prodejnost každého podniku včetně stanovení adekvátní tržní ceny podniku ("fair value" hodnoty)
 • schopnost cíleně a efektivně oslovit vhodné skupiny kupujících a investorů
 • orientace na kvalitu nikoliv kvantitu (cílená forma inzerce, firmy na prodej nezveřejňujeme na běžně přístupných internetových stránkách)
 • jistota zachování důvěrných informací a obchodního tajemství při prezentaci potenciálním zájemcům
 • spolehlivost, serióznost a transparentní přístup (pravidelné reporty týkající se prodeje každé společnosti)
 • rozsáhlé zkušenosti při jednánímístními a zahraničními investory a vlastníky firem včetně nadstandardní jazykové vybavenosti našeho týmu
 • komplexnost služeb - ocenění společnosti, analýzy trhu, prodej podniku, transakční poradenství, znalecké posudky a další související služby pod jednou střechou
 • inovativní myšlení a reflektování mezinárodních postupů v souladu s platnými zákony
 • vysoké ambice, osobní přístup a kvalitní výstupy jako klíčové faktory a garance precizně odvedené práce
 • jsme ryze česká, transparentně vlastněná společnost bez jakékoli zahraniční účasti

PRODEJ PODNIKU ČI PRODEJ FIRMY S NAŠÍ SPOLEČNOSTÍ - ODBORNÝ A TRANSPARENTNÍ PŘÍSTUP, ZKUŠENOSTI, OBJEKTIVITA.


Pokud máte ke službám akvizic a divestic či k poskytnutí těchto služeb jakékoliv dotazy, případně hledáte nezávaznou konzultaci nebo aktuální investiční možnosti, neváhejte nás kontaktovat na tel. 224 326 326, emailem na info@campacapital.cz nebo nám přímo napište pomocí formuláře.

Se službami týkajícími se akvizic a divestic úzce souvisí další služby, které v rámci naší činnosti poskytujeme - fúze a akvizice, prodej firem, oceňování podniků, oceňování nemovitostí, znalecké posudky, strategické řízení, analýzy, cashflow modely, studie proveditelnosti a investiční poradenství.